Laiko planavimas – kaip pašalinti laiko vagis

Kaip pagaliau įgyvendinti Naujųjų Metų pažadus sau? 

Niekas net nepagalvoja, kad laiko planavimas ir Naujų Metų pažadai yra labai susiję. 🙂

Pašalinkite laiko vagis!
Pašalinkite laiko vagis!

Visi esamę davę sau naujametinių pažadų. Šiais metais tikrai pradėsiu sportuoti, daugiau laiko skirsiu savo pomėgiams, vaikams, išmoksiu anglų kalbą, imsiuosi verslo, susitaupysiu 10 tūkst. litų, aplankysiu naują šalį ir pan. Prisiminę ankstesniuosius metus atvirai prisipažinkite sau – kokius naujametinius pažadus įgyvendinote praeitais metais?
Ir vėl nieko nepavyko, nors ketinimai ir norai buvo geri?

Neretai mūsų naujametinį užsidegimą užgesina kasdienybė ir pasiteisinimai, kap: „aš labai užsiėmęs, labai daug dirbu, neturiu laiko, o, kad paroje būtų daugiau valandų…“.
O gal jums patinka būti nuolat užsiėmusiu? Kaip anglai šmaikštauja, gal jums svarbu „busyness“ (procesas – būti užsiėmusiu), o ne „business“ (verslas, rezultatas)?
Ar vis tik norėtumėte dirbti mažiau, o turėti daugiau?

Šioje situacijoje gali padėti tik laiko planavimas. Žemiau rasite atsakymą, kaip padaryti, kad paroje atlaisvintumėte daugiau valandų, kad dirbtumėte mažiau, o turėtumėte daugiau.
Yra daug patarimų, kaip laiko planavimas leidžia pasiekti norimus tikslus. Bet svarbiausia, prieš planuodami laiką, mes privalome atsisakyti laiko vagių!!!

Jeigu daug dirbate, bet dar neturite to, ko siekiate, atsakykite sau į paprastus klausimus:
1.   Ar darote savo kasdienės veiklos analizę?
2.  Ar tai, ką veikiate, priartina jus prie jūsų tikslų? Gal ta veikla tiesiog jus stabdo? O gal veda net į priešingą pusę nuo tikslo?

Pašalinkite laiko vagis!
Pašalinkite laiko vagis!

Viskas , kas mus artina link tikslų, yra darbai, kuriuos verta daryti.
Viskas, kas mus stabdo arba veda į kitą pusę nuo tikslų, yra laiko vagys!!!

Kaip atpažinti laiko vagis?
Yra du paprasti kriterijai – nauda ir malonumas.
Jeigu norite atpažinti savo laiko vagis, surašykite visas savo kasdienes veiklas į lentelę. Išsamus surašymas gali užtrukti net 1-2 valandas.

Veikla
(keli pavyzdžiai)
Nauda
+ yra  / – nėra
Malonumas
+ yra  / – nėra
Geriu kavą +
Tvarkau kambarius +
Plaukioju baseine + +
Klausau audio knygų + +
Sėdžiu ofise +
Sportuoju + +
Gaminu valgyti 4 kartus per dieną +
  1. Svarbesnis yra malonumo kriterijus. Nes užsiimdami veikla, kuri mums maloni, mes jaučiamės laimingi.
  2. Jeigu veikla ir maloni, ir naudinga – super! Šią veiklą tęskite. Ji priartina jus prie jūsų tikslų.
  3. Jeigu veikla jums maloni, bet nenaudinga, sugalvokite, kaip ją paversti naudinga.
  4. Jeigu veikla jums naudinga, bet nemaloni, greičiausiai ją darote iš pareigos arba per prievartą. Suraskite, kam galite ją deleguoti. Arba pagalvokite, kaip galite ją pakeisti malonia veikla (sugalvojus jai naudą).
  5. Jeigu veikla ir nemaloni, ir nenaudinga – tai yra tikrieji laiko vagys. Jų drąsiai atsikratykite.

Keletas populiarių pavyzdžių. Daug žmonių laiką leidžia socialiniuose tinkluose, nes jiems tai malonu. Veikla socialiniuose tinkluose suteikia ir įvairių galimybių užsidirbti pinigų – tokiu būdu maloni veikla jums gali tapti ir naudinga. Jeigu trūksta kūrybiškumo, paieškokite internete – ką žmonės kažką panašaus daro ir iš to uždirba.
Kitas pavyzdys: važiuodami į darbą klausotės radijo. Malonu, bet ar atneša naudos? Gal radiją verta pakeisti į jums vertingų mokymosi CD ar audio knygų klausymąsi? Gal audio knygą ar seminaro įrašą galite paleisti ir gerdami kavą – prie malonumo pridėsite naudą? Gal 20 kartų per dieną tikrinate el. paštą, jums trukdo nuolat įjungtas Skype, jums nuolat skamba telefonas? Tai gali būti laiko vagys. Susidarykite paprastą sistemą, kiek laiko ir kuriuo metu jiems skirsite laiko.

Jeigu kažką darote labai ilgai (pvz. daug kas bando kurti nuosavą smulkų verslą) ir vis nėra apčiuopiamų rezultatų, vadinasi, ne taip darote: su dabartinėmis jūsų žiniomis, įsitikimais ir požiūriu ši veikla yra jūsų laiko vagis. Jums reikia mokytojo, kuris iš šalies labai greitai identifikuos kodėl vis dar nėra rezultatų ir parodys kaip kryptingai judėti toliau.

Jeigu kažko mokotės, mokymasis visada yra naudingas.

Netgi samdomas darbas gali būti laiko vagis, jeigu jis neteikia nei naudos (atlyginimo neužtenka elementariam pragyvenimui), nei malonumo (nebeturite jėgų ir sveikatos). Tokiu atveju belieka tik pradėti ieškotis kito darbo.
Neskubėkite drastiškai visai atsisakyti samdomo darbo, nors ir nustatėte, kad tai laiko vagis. Asmeninių finansų ekspertai pataria samdomo darbo atsisakyti tik tuomet, kai susikursite kitą stabilų pajamų šaltinį ir turėsite santaupų pragyventi bent pusę metų.

Tų darbų, kurie turi malonumo kriterijų, iš sąrašo nešalinkite. Nes labai svarbu gyventi lamingą gyvenimą. Svarbu gyventi ir turtingą gyvenimą, bet Laimingą – svarbiau.

Drąsiai paleiskite tuos darbus, kurie atneša mažai naudos ir kuo toliau, tuo teikia mažiau malonumo. Su darbais ne taip, kaip su vaikais – jų galima atsisakyti. 🙂

Pagrindinis klausimas turėtų būti – kaip tai, kas jums malonu, gali atnešti ir pinigus?

Lengviausias laiko planavimas – Išbraukite laiko vagis iš savo gyvenimo. Ir labai greitai pastebėsite, kad artėjate prie savo naujametinių pažadų ir gyvenimo tikslų įgyvendinimo.

Laiko planavimas ...
Laiko planavimas …

Komentarai

komentarai

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *