Nėšioklės padeda pasidaryti visus darbus ir skirti daug dėmesio vaikams
Ar kartais nesijaučiate kaip Šiva Šešiarankis? Turite dvi rankas ir tokį kiekį darbų, kad apsidirbtumėte tik su šešiomis? Tikriausiai visi taip jaučiamės darbuose, nes gyvenimas įgijęs tokį tempą, kad visi darbai jau turėjo būti padaryti vakar. Pažįstamas jausmas? Panašiai būna ir namuose, susilaukus vaikučių, kai tavęs laukia kalnas namų ruošos darbų, o dėmesio reikalauja maži vaikučiai ir pati dar norėtum turėti laisvas rankas apkabinti vyrą ar neatvėsusios arbatos puodelį, arba prisėsti prie kompiuterio panaršyti informacijos savo mėgstama tema. Tapti Viską Suspėjančia Šešiaranke Vilma man padėjo vaikų nešioklės. Nešioklės atlieka dvigubą funkciją: ir patenkina vaiko fizinio prisilietimo poreikį, ir leidžia mamai ar tėčiui turėti laisvas rankas visiems reikalams tvarkyti. Mano mėgstamoje parduotuvėlėje Kenga.lt yra daug prirašyta apie tai, kad žmonės, kaip ir koalos, pandos, kengūros, beždžionės yra priskiriami nešiotinių grupei, todėl mažus vaikus būtina nešioti ir daug glausti prie savęs. Nešioklės tam idealiai tinka. Nešioklių būna įvairių rūšių ir jos patogios skirtingose situacijose. Daug atsiliepimų apie nešiokles pateikta svetainėje GeraMama.lt . Aš išbandžiau penkių tipų nešiokles ir jos visos atsipirko su kaupu, nes leido mūsų šeimai laisvai gyventi, eiti pirmyn ir vaikučius auginti lygiagrečiai su visais kitais kunkuliuojančio gyvenimo įvykiais.
Nešioklė vaikjuostė naujagimiams
Naujagimius patogiausia nešioti nešiokle – vaikjuoste. Jie tenai jaukiai įsmunka, kojos varlytės pozoje (pražergtos taip, kad keliai būtų aukščiau už užpakalį) – tai puiki vaikučių klubo sąnario profilaktika, be to, ši poza ir mamos kūno šiluma mažina pilvuko dieglius. Vaikas gali miegoti arba dairytis, bendrauti su jį nešiojančiu suaugusiu. Vaikjuostė patogi tuo, kad rišasi per abu pečius, vaiko užpakalis aukščiau mamos bambos, todėl taisyklingas mamos svorio centras ir praktiškai nejauti vaiko svorio, visai neskauda nugaros. Abi mamos rankos laisvos – galima plauti indus, gaminti valgyti, siurbti kambarius, dirbti kompiuteriu, skambinti pianinu, maitinti ar glostyti kitus vaikus, duoti abiems vyresniems vaikams rankas ir t.t. Dėl vaiko ramu, nes kai lauke šalta, galima jį įvynioti į trigubas vaikjuostės klostes, jeigu saulė kepina – uždengti galvą iš tos pusės kur šviečia, jeigu vėjuota, pridengti nuo vėjo. Galima eiti į parodas ir kartu apsaugoti vaiką nuo apčiaudėjimo, tuo pačiu jis nuolat glaudžiasi prie mamos. 🙂
Nešioklė slingas
Kita nešioklė – slingas, juosiamas ant vieno peties. Patogu, nes vaiką gali prisitvirtinti labai greitai – per pusę minutės. Pvz., pavargsti nešioti vaikutį, užsimeti per petį slingą, įtaisai gilyn vaiko užpakalį ir prisiverži. Slingas nepamainomas, kai tenka trumpam iššokti su vaikučiu iš mašinos ir sutvarkyti kokį reikalą, nueiti pasiimti vyresnius vaikus iš darželio – pačiame darželyje mažylį gali lengvai atrišti, padėti apsirengti kitiems vaikams, pasikalbėti su auklėtoja, o išeinant vėl staigiai prisirišti. Slingas puikiai praverčia ir su vyresnio amžiaus vaikais. Jeigu mano keturmetė dukra arba šešiametis sūnus glaustosi ir prašo pašokti su jais „kad mama laikytų ant rankų“, iškart čiumpu slingą, prisitvirtinu tuos mažus – didelius vaikus ir šokam nepavargdami.
Nešioklė Mei Tai
Mei Tai nešioklę aš nusipirkau dėl dviejų priežasčių:
- kad galėčiau važinėtis dviračiu su vaiku, kuris dar negali ilgai sėdėti ant kietų paviršių, todėl jį prisirišu ant nugaros;
- kad galėčiau lengvai nešioti ūgtelėjusį (vyresnį nei pusės metų) vaiką ant nugaros (nes pririštas ant nugaros su vaikjuoste jis judindamas kojas ir kilnodamas užpakalį jau sugeba išsslysti).
Kietos nešioklės
Mano vyras ir dauguma vyrų pirmenybę teikia vadinamoms kietoms, gamyklinėms, nešioklėms – jų yra įvairiausių gamintojų. Daugumos jų atveju vaiko kojos būna nukarusios žemyn, o ne išskėstos varliuko poza, todėl krūvis tenka vaiko stuburui. Būtent todėl ortopedai nerekomenduoja kietų nešioklių vaikams, kurie dar nemoka tvirtai sėdėti.
Kelioninė nešioklė
Dar mes naudojame kelioninę nešioklę, kuri atrodo kaip turistinė kuprinė su rėmu. Galima visą nešioklę pastatyti ant žemės ir vaikas liks saugiai joje sėdėti. Ši nešioklė turi dvi kišenes, į kurias įsidedame termosą, maisto, atsarginių rūbelių, sauskelnių. Yra atskiras tinklelis vandens buteliui – tiesiog tobula nešioklė ir kuprinė, dvi vienoje. Tiesą sakant, šią kuprinę – nešioklę su vaiku neša tik mano vyras. Man ji sunkoka, aš tik juo grožiuosi: man visada buvo patrauklūs back-paker‘iai (jie savarankiški keliautojai ir skatina mano vaizduotę :), o back-paker‘iai vyrai su vaikais dar patrauklesni 🙂
Prisimenu vasarą, kai gimė mūsų antrasis vaikas, dukrelė Vilnelė, o Vėjui tada buvo 1 metai ir 7 mėnesiai. Tą vasarą mes ėjome į visus koncertus Vilniaus mokytojų namų kiemelyje: Vilnelę prisirišdavau su vaikjuoste ir net nejausdama svorio siūbuodavau į savo mėgstamos bardų muzikos taktą, dūkdavau kartu su Vėju, apsikabindavau vyrą – laisvos rankos, visi daro ką nori ir yra laimingi.
Aš netgi tranzavau prisirišusi trijų mėnesių sūnų, kai bevaikščiodami po Neries regioninį parką per toli nuklydome nuo savo automobilio ir galėjau rinktis – 15 kilometrų pėdinti ar važiuoti. Valio! Pirma mašina sustojo ir vairuotojai džiaugėsi, kad taip netikėtai praskaidrinome jiems dieną.
Dabar vaikai jau ūgtelėję, jau mažiausiajai dukrytei Vasarai suėjo pusantrų metų. Bet įvairios nešioklės iki šiol mus gelbėja. Prisirišusi Vasarą, visada turiu dvi laisvas rankas Vėjui ir Vilnelei. Taigi, suvaldome vaikų konkurenciją dėl mamos dėmesio. O ypač slingas mane gelbėja naktimis, kai Vasarėlė serga arba tiesiog blogai miega ir tenka ją naktimis raminti, nešioti, sūpuoti. Tada ją, susuktą į antklodėlę, prisiveržiu su slingu ir bent jau ilsisi rankos ir nesusidaro kupra besūpuojant.
Apibendrinant – prisirišusi vaikus nešioklėse aš puikiai apsikuopdavau namuose ir kartu su šeima įgyvendinome daug savo svajonių – ėjome į koncertus, į gamtą, į miestą, į renginius, drąsiai keliavome.
Kai nešioklės išlaisvina rankas, vaikai dalyvauja ir džiaugiasi tavo mėgiama veikla kartu . 🙂