Muilo burbulai

Muilo burbulai
Muilo burbulai

Muilo burbulai  turi magišką galią savyje. 🙂

Ar jums būna situacijų, kai padarytunėte viską, kad tik vaikai rastų užsiėmimą ir namuose gautumėte bent pusvalandį tylos ir ramybės?

Būtent muilo burbulai  lyg užburia vaikus ir įtraukia į neribotų fantazijų žaidimą.


Magiškų muilo burbulų paprastras receptas:

1.   0,5 stiklinės vandens
2.   1 lašas ekologiško indų ploviklio

Pastatykite stiklinę su muiluotu vandeniu ant lėkštės ir leiskite vaikams burbuliuoti per šiaudelį 🙂

Kad neribotumėte vaikų fantazijos, geriau palikite juos vienus…tik su muilo burbulais. Ir iš šalies galėsite stebėti, kaip vaikai visą vakarą pučia muilo burbulų miestus, kalnus, apvalius veidrodžius, sniego gniūžtes, karolius, tyrinėja putas. Būtinai pasidomėkite, ką jie čia sukūrė ir išgirsite pačių netikėčiausių vaikiškų fantazijų. O kai paaiškinsite, kad šitie muilo burbulai yra „labai dideli pagalbininkai” plaunant indus, tai vaikai dar ir noriai padės išplauti indus 🙂

Muilo burbulai tinka viskam !!!

Norite susitaikyti su vaiku? Norite pralinksminti vaiką? Norite suvaldyti būrį padykusių vaikų? Norite tapti geriausiu vaikų draugu? Norite pats pakelti sau nuotaiką? Norite pramogos per vaikų šventę? Viskam puikiai tinka muilo burbulai!!!
Turėkite su savim muilo burbulų indelį. Ir prireikus – tiesiog imkite pūsti muilo burbulus. Pradėsite šypsotis, nes grįšite į vaikystę, o vaikai taps fanais, pasekėjais. Visi prarasite laiko nuovoką ir pasinersite į muilo burbulų ir fantazijų pasaulį. Kaip sako mano dukterėčia Neringa: “Muilo burbulai smagu, nes jie spalvoti, permatomi ir jų pagauti neįmanoma, muilo burbulai – kaip vaivorykštė.
Be to, kad muilo burbulai – smagu, jie labai naudingi mūsų vaikų raidai. Muilo burbulai lavina akių – rankų koordinaciją ir skatina vaiko kalbos raidą. Logopedai muilo burbulų pūtimą rekomenduoja kaip vieną pagrindinių pratimų vaikui mokantis kalbėti. Nes vaikų sugebėjimas kalbėti glaudžiai susijęs su kvėpavimu. Pavyzdžiui, „R“ raidės dažnai neištaria vaikai, kurių silpnesnis kvėpavimas. O muilo burbulai, taip pat burbuliavimas į vandenį per šiaudelį, balionų pūtimas stiprina kvėpavimą.
Muilo burbulai skatina ir vaiko fizinio pasaulio suvokimą. Pavyzdžiui, kaip muilo burbulai leidžia nustatyti vėjo kryptį, pūtimo stiprumą, jie skirtingai nutūpia ant žemės, žolės, ežero ar vonios vandens, drėgno lango, drabužių, susigeria į smėlį…
Jeigu jums nedrąsu tiesiog imti ir pradėti pūsti muilo burbulus, galima prisijungti prie „burbulų pūtikų“ bendruomenės. „Burbuliatorius” yra vasaros metu kas dvi savaites vykstantis renginys, kurio tikslas – atgaivinti viešąsias miestų erdves ir suburti gyventojus bendrai kūrybinei veiklai. Lietuvos autorių laimikis.lt inicijuotas projektas, jau išplitęs po 15 pasaulio miestų.
Muilo burbulai – puikus žaidimas ir namie, ir lauke. Pastaraisiais metais didelėse lauko erdvėse muilo burbulai „išaugo“, nes tapo populiaru „Vėjų gaudykles“, kurios leidžia „išpūsti“ milžiniškus muilo burbulus.
Dabar galima rasti daug receptų, kaip patiems pasigaminti muilo burbulų skystį (juos pūsti galima per kokteilių šiaudelį).

Štai receptas, ko reikia tvirtesnių muilo burbulų skysčiui:
1.   1 litras vandens
2.   50 ml ekologiško indų ploviklio arba skysto muilo
3.   1 arbatinis šaukštelis glicerino
4.   galima įberti cukraus arba šaukštelį klevų sirupo
5.   galima įberti maistinių dažų

Vandenį reikia užvirti iki 60 laipsnių, supilti ingredientus ir atsargiai išmaišyti. Muilo burbulai jau paruošti. Atvėsinkite ir išpilstykite į tuščius muilo burbulų indelius arba į paprastus indelius. Muilo burbulus galima pūsti ne tik šiaudeliu, bet ir tušinuku be širdelės ar kitu namuose rastu vamzdeliu. Svarbu, kad vaikams būtų saugu ir smagu 🙂

Komentarai

komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *