Ortopedas R.Žitkauskas: pripučiami batutai – vienas saugiausių judėjimo būdų vaikams

Neseniai mano mėgstamas kineziterapeutas papasakojo, kad jis pats susilaužė stuburo slankstelį, šokinėdamas su sūnum ant batuto. Hmm, sunerimau, nes kaip tik buvau pasiruošusi pirkti iš užsienio ir pristatyti Lietuvoje keletą pripučiamų batutų-čiuožyklų, kurių modelius labai kruopščiai tyrinėjau, apgalvojau ir išrinkau kaip pačius optimaliausius.

Vis tik papasakota istorija apie metalinių konstrukcijų batutus ir klausimas – ar pripučiami batutai-čiuožyklos yra saugūs – pristabdė mane trumpam. Prieš pirkdama ir rekomenduodama juos kitiems norėjau įsitikinti, ar jie yra saugūs.

Šis klausimas atvedė pas ortopedą-traumatologą, medicinos mokslų daktarą Regimantą Žitkauską, kuris yra pagelbėjęs didžiuliam skaičiui Vilniaus vaikų ir nėščiųjų.

„Vaikams judėti yra būtina – už tai pasisakau 100 procentų, bet judėti reikia saugiai. Pripučiami šokinėjimo įtaisai yra vienas saugiausių judėjimo būdų. Traumų pasitaiko labai retai. Pagal traumingumą nepalyginsi su dviračių sportu arba su batutais su metaliniais rėmais. Aišku, jeigu lygioje vietoje gali koją nusisukti, tai ir čia gali“, – sako R.Žitkauskas.

Gydytojas pabrėžia, kad svarbu yra atskirti žmonių amžiaus grupes.

„Šokinėjimo įtaisai skirti vaikams, nes jų svoris mažesnis ir kauliukai minkštesni, o vyresnio amžiaus vaikams jau reiktų rinktis kitokius sportus. Močiutei net ir nenukritus atsitinka traumų“, – amžiaus skirtumus apibūdina ortopedas-traumatologas R. Žitkauskas.

„Nėra jokių niuansų, dėl ko pripučiami batutai-čiuožyklos yra išskirtinai naudingi ar kuo nors žalingi. Pavyzdys yra Palangoje stovintys visiems prieinami pripučiami batutai – vaikai pastraksi, pasivarto ir toliau  nubėga. Kalbant apie saugumą – pripučiamieji yra vienas saugiausių judėjimo būdų“, – sako ortopedas-traumatologas R.Žitkauskas.

Jis taip pat pastebėjo teigiamą dalyką, kad naudodamiesi ne nuosavu, o išsinuomotu pripučiamu batutu-čiuožykla, žmonės labiau laikosi saugumo taisyklių.

Komentarai

komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *