Kiek reikia gerti vandens?

Kiek reikia gerti vandens?
Kiek reikia gerti vandens?

Vandens reikia gerti DAUG 🙂 t.y. apie 30 mililitrų vandens vienam žmogaus kūno kilogramui.

Pavyzdžiui, 10 kg sveriantis vaikas turėtų kasdien išgerti 300 ml, bent pusantros stiklinės vandens, 69 kg sverianti moteris – bent 2 litrus vandens, o 100 kg sveriantis vyras – apie 3 litrus švaraus vandens.
Kai organizmui trūksta vandens, jame sutrinka medžiagų apykaita. Todėl organizmą reikia pripratinti prie šio kiekio vandens, kad vyktų normali medžiagų apykaita.

Kai žmogus pripranta prie optimalaus savo svoriui vandens kiekio, jis pradeda jausti normalų troškulį ir pajaučia malonumą, jam tampa labai smagu nuraminti troškulį švariu vandeniu. O organizmas už tai atsidėkos – tu jausies energingas, pakilus, kupinas sveikatos, žvalumo, šypsenos.
Mums reikalingas maisto medžiagas į ląsteles nugabena vanduo. Jis yra geriausias tirpiklis ir organizmui reikia gauti pakankamą šio tirpiklio kiekį. Su kuo daugiau priemaišų jis patenka į organizmą, tuo mažesnė jo nauda. Arbata, kava, pienas, sultys ir kiti skysti maisto produktai yra – maisto produktai, todėl jie negali pakeisti gryno ir švaraus vandens.

Vaikams būtina reguliariai pasiūlyti atsigerti vandens ir būtinai duoti gerti vandens pagal poreikį. Kai kurios mamos jaudinasi, kad vaikas šlapinasi į lovą ir vakarais nebeduoda jam gerti vandens, kai šis prašo. Bet šeimos gydytojai pabrėžia, kad organizmui yra svarbiau gauti vandens ir mineralinių medžiagų, kai vaikas auga, negu naktimis nesišlapinti į lovą. Anksčiau ar vėliau vaikas išmoks kontroliuoti save ir išmoks sausas išmiegoti iki ryto.
Troškulys priklauso nuo aplinkos temperatūros, nuo fizinio judrumo, valgomo maisto. Tam, kad patenkinti padidėjusį skysčių poreikį, kai lauke šilta (nebūtinai vasarą) ir žinant, kad gryname ore vaikai visuomet judriai žaidžia, prieš išleisdami į kiemą vaikui visuomet pasiūlykite atsigerti kambario temperatūros vandens. Grįžusiam iš kiemo ir sušilusiam nuo judrių žaidimų geriausiai tiks natūralus, švarus, vanduo. Kad vandens atsargos nesumažėtų, jas reikia nuolat papildyti – vaikui gerti vandenį reikėtų nuolat, nelaukiant troškulio.
Labai svarbu paminėti, kad gerti reikėtų ne šaltą, bet šiltą vandenį. Šaltas vanduo mūsų organizmui sukelia stresą ir pareikalauja papildomos energijos iš organizmo, kad jį sušildytų iki kūno temperatūros, prie kurios ir vyksta visos natūralios sveiko organizmo reakcijos. Šiltas vanduo net padeda virškinti maistą. Įpratę gerti šiltą vandenį patys tai pajausite.

Labai svarbu, kad geriamas vanduo visada būtų švarus. Kaip nuolat turėti švaraus vandens namuose savo šeimai sužinosite čia.

Komentarai

komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *