Kodėl reikia gerti daug vandens?

reikia gerti daug vandens
Kodėl reikia gerti daug vandens

Visi esame girdėję, kad vanduo – gyvybės šaltinis, sveikatos pagrindas ir t.t. Ar kada susimąstėte kodėl? Ir kodėl reikia gerti daug vandens?

Mačiau įdomų pristatymą, kur gydytojai demonstravo mokyklinio amžiaus vaikams, iš ko sudarytas žmogaus kūnas. Medikai laikė odos maišą, pripylė į jį vandens, užrišo ir parėmė pagaliais. Vaikai išsižioję žiūrėjo ir klausėsi gydytojo, kurio žodžius atpasakosiu.

„Kiekvieno iš mūsų kūne yra apie 70 proc. vandens. Mes galime save įsivaizduoti kaip odos maišą, į kurį pripilta 50-60 litrų vandens ir kuriame yra kaulai, kurie palaiko maišą, kad šis nesubliūkštų. Vanduo dalyvauja visose organizmo gyvybinėse veiklose. Netgi kraujo, pagrindinio mūsų gyvybei reikalingo skysčio, 90 proc. sudaro vanduo. Kiti mūsų vidaus organai: inkstai, kepenys, plaučiai, smegenys susideda iš maždaug 80 proc. vandens. Pusė mūsų kaulų sandaros yra vanduo, o vanduo yra būtinas kaulų audinio atsinaujinimui. Tai reiškia, kad jeigu mūsų kūne yra tiek vandens, tai vandens savybės yra esminės mūsų organizmo egzistavimui ir yra esminės mūsų sveikatai. Kokį vandenį vartojame ir kiek jo geriame – nuo to priklauso mūsų sveikata, jėgos, energija ir pasiekimai“.

Žaidimas "Žmonės"
Žaidimas „Žmonės”

Pasakojau šį mano matytą pristatymą savo vaikams begalę kartų, netgi kartais žaidžiame „Žmones“. Pripilame į balionus vandens ir jie visaip ant žolės eina, kliuksi, vartosi a la kaip žmonės. Vaikai juokiasi už pilvų susiėmę ir karts nuo karto paklausia „Mama, ir mūsų viduje taip kliuksi vanduo? Todėl mums reikia gerti, kad turėtume jėgų iš ko kliuksėti?“
Vaikai juk viską geriau supranta per pavyzdžius, paveikslus ir žaidimus.

O suaugę mėgsta faktus. Ir štai ką medikai pataria, kodėl visiems žmonėms – mažiems, jauniems, subrendusiems, seniems kasdien reikia gerti daug švaraus vandens.

  • Vanduo mažina skausmą, nes jis gerina limfinės sistemos darbą. Limfinė sistema – tai mazgų, takų ir talpyklų tinklas, kuris iš kūno audinių šalina kenksmingas medžiagas, jai nuolatos reikia vandens. Vanduo ištirpina ir šalina toksinus bei gyvybinės veiklos atliekas iš organizmo.
  • Vanduo dalyvauja sutepant sąnarius ir mažina jų skausmą, apsaugo nuo ankstyvo susidėvėjimo.
  • Vanduo gerina medžiagų apykaitą ir padeda palaikyti reikiamą svorį.
  • Vanduo slopina apetitą. Todėl bet kuri dieta turi prasidėti nuo teisingo vandens vartojimo. Vandens reikia absoliučiai visiems organams.
  • Vanduo palaiko organizmo temperatūros pusiausvyrą.
  • Vanduo sudaro reikiamas sąlygas sklisti nerviniams impulsams, t.y. funkcionuoti nervų sistemai.
  • Vieno žmogaus smegenys ir nervų sistema, kaip rodo tyrimai, pagamina apie 60 vatų elektros energijos, todėl laidumo sumažėjimas dėl skysčių trūkumo sulėtina reakcijas ir mąstymo procesą.
  • Vanduo suteikia energijos. Jeigu vidury dienos atsiranda nuovargis, norisi pamiegoti, nebėra jėgų dirbti – greičiausiai dėl skysčių trūkumo. Prieš rytinį puodelį kavos, išgerkite stiklinę tyro vandens – iškart pajusite, jog dirbasi lengviau, sugrįžo dėmesingumas ir žvalumas.
  • Vanduo – tai sveiki kaulai. Vanduo yra būtinas kaulų audinio atsinaujinimui.
  • Vanduo šalina toksinus ir kitas žalingas medžiagas iš limfinės sistemos, kepenų ir žarnyno. Juk nesinori kaupti šlamšto savo organizme? Tai pats lengviausias valymas.
  • Vanduo – tai sveika ir jauna oda, elastinga, be dėmių ir šlakų. Oda visuomet reikalauja vandens ir drėkinimo iš vidaus.
  • Vanduo gerina virškinimą. Vidurių užkietėjimas dažnai kankina žmones, geriančius mažai vandens. Pradėkite dieną nuo stiklinės vandens į tuščią skrandį ir virškinimo sistema atsikratys visomis neapdirbtomis medžiagomis.
  • Vanduo naikina skrandžio graužimą. Yra manoma, kad rėmuo pradeda ėsti, kai suvalgomas netinkamas maistas. Tačiau specialistai su tuo nesutinka ir teigia, kad rėmuo prasideda, kai virškinimo sistemai trūksta vandens.
  • Vanduo – gyvybės šaltinis ląstelėms. Kai organizme trūksta vandens, jis ima vandenį iš vidinių organų, pavyzdžiui, iš kraujo. Širdis tuomet dirba sunkiau dėl tiršto kraujo, o taupydamas vandenį, organizmas neaprūpina krauju tolimesnių organų. Taigi, vandens trūkumas – didelė apkrova kitiems organams.

Tikrai pakankamai daug priežasčių, kodėl reikia gerti daug vandens.  🙂

Labai svarbu, kad geriamas vanduo visada būtų švarus. Kaip nuolat turėti švaraus vandens namuose sužinosite čia.

Komentarai

komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *