7 brangios klaidos renkantis vandens filtrą

Klaidos renkantis vandens filtrą
Klaidos renkantis vandens filtrą

Čia aprašiau klaidas, kurias dažniausiai daro žmonės, rinkdamiesi vandens filtrą. Todėl prieš įsigyjant vandens filtrą, geriau pasimokyti iš svetimų klaidų.

Nes savos klaidos gali būti labai brangios. 🙂

  1. Skubotumas. Štai dažnas pavyzdys. Dienos metu į duris paskambino „vandens bendrovės atstovai“ ir prisistatė, kad nemokamai tiria vandenį: „Ar norėtumėte, kad nemokamai ištirtume jūsų vandenį?“. Žmonės pagalvojo, – „jeigu nemokamai, aišku, kad norime, tegul ištiria“. Jiems matant atliko „bandymą” su elektrolizės aparatu ir iš čiaupo prileistame vandens mėginyje susidarė rudos nuosėdos. „Ekspertui“ reikėjo tik pasakyti „va, matot, su kokiom priemaišom jūsų vanduo” ir senukai iškart pas tuos pačius „ekspertus” užsisakė vandens filtrą. Už papildomą mokestį dar pasirinko ir skubų vandens filtro montavimą, kad tik nebereikėtų gerti to „užteršto“ vandens. Tokiu būdu niekuo neypatingas vandens filtras jiems buvo įsiūlytas labai brangiai.
  2. Ilgalaikė „aptarnavimo“ sutartis. Per tą skubėjimą, žmonės net nepastebėjo, kad įsigydami vandens filtrą pasirašė ir ilgalaikę jo aptarnavimo sutartį (t.y. labai brangią periodinę apžiūrą ir kasetės keitimą) už kurios nutraukimą gręsia milžiniška bauda. Sutartis 5 metams po 70 litų mėnesiui, išeina 840 litų per metus – neįskaitant keičiamos kasetės kainos ir be galimybės nutraukti sutartį. Tiksliau, galimybė yra, bet bauda už sutarties nutraukimą – 900 litų.
  3. Vandens filtrai su talpoje filtruojamu vandeniu. Įpili į vandens filtrą vandens ir lauki, kol vanduo kapsi į 2 ar 5 litrų talpą. Tik po kažkiek laiko gali naudoti perfiltruotą vandenį. Tokie vandens filtrai – nepatogūs, neparankūs. Nebent norite jų pagalba ugdytis kantrybę ir spręsti virtinę nesusipratimų. Jeigu pamiršti iš vakaro pripilti vandens į vandens filtrą, tai ir neturi kitai dienai vandens. Tada nejučiomis pradedi naudoti vandenį iš čiaupo ir savo vandens filtrą pamiršti… O nenaudojami vandens filtrai naudos neduoda.
  4. Neaiškus gamintojas arba pardavėjas, kuris prisiima atsakomybę. Svarbiausia perkant vandens filtrą žinoti – kas prisiima atsakomybę filtro gedimo, nepilnos komplektacijos, gamyklinio broko ar panašiu atveju. Pažįstu žmones, kurie nusipirko vandens filtrą ir po metų jau nebeturi kaip kasečių pasikeisti, nes vandens filtrą pardavusios firmos jokiais kanalais neberanda. Tada šykštuolis moka antrą kartą ir perka kitą – patikimo gamintojo vandens filtrą.
  5. Nėra pinigų grąžinimo garantijos. Tai puikus kriterijus patikrinti, ar gamintojas/pardavėjas pats tiki, kad siūlo kokybišką prekę. Kas tikrai „deda galvą“ už savo produkto kokybę ir rūpinasi savo klientu, tas taiko pinigų grąžinimo garantiją.
  6. Daug tarpininkų. Kai tarp gamintojo ir pirkėjo atsiranda tarpininkų, pakyla prekės kaina, o originali gamintojo informacija pagrąžinama arba tiesiog iškraipoma – „sugedęs telefonas“. Internete dažniausiai galima susirasti tą pačią prekę kitų šalių rinkose, patikrinti paties gamintojo elektroninėje parduotuvėje pateikiamą šio produkto aprašymą ir kainą.
  7. Nesuvokti vandens kaip visumos. Neretai žmonės, norėdami mėgautis puikiu geriamuoju vandeniu, įvardina tik vieną jiems žinomą jų vandens bėdą ir ieško sprendimo tik vienai bėdai: kad šis valytų geležį, arba kalkes, arba chlorą, arba nitratus ir pan. Vanduo – kaip žmogaus organizmas, vientisas, viskas jame susiję, nors to ir nematome. Jei nori puikiausios kokybės geriamojo vandens, reikia žiūrėti sistemiškai, kad vandens filtras išvalytų ir mechanines priemaišas, ir mikroorganizmus, ir lakiąsias medžiagas, ir chemines medžiagas. Svarbiausia, kad vandens filtras išspręstų problemą iš esmės.
    Vanduo juk yra mūsų sveikatos pagrindas!

Gal žinote ir daugiau klaidų renkantis vandens filtrą?
Pasidalinkite apie tai komentaruose ir padėkite kitoms šeimoms jų išvengti. 😉

Kokį vandens filtrą pasirinkti, kad visa šeima nuolat galėtų mėgautis švariu vandeniu, galite sužinoti čia. 

Komentarai

komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *