Vandens filtrai. Kaip pasirinkti vandens filtrą geriausią jūsų šeimai?

Vandens filtrai – kokį pasirinkti šeimai?

Taigi, niekad nemaniau, kad reikės domėtis vandens filtrais ir aiškintis, kokie vandens filtrai yra geriausi šeimai. Be to kokių savybių turi turėti idealūs vandens filtrai?
Gimus vaikams tėvai lyg pradeda lankyti naują universitetą. Vardan vaikų sveikatos ir visos šeimos gerovės pradedame domėtis dalykais, į kuriuos anksčiau žiūrėdavome pro pirštus.

Štai kokios informacijos surinkau iš draugų, pažįstamų, kaimynų, gamintojų brošiūrų, interneto platybių ir apsilankymo parodoje apie tai, kokias savybes turi turėti ir kokias funkcijas turi atlikti vandens filtrai.

Rašau ne moksliškai, o moteriškai 🙂

Ką vandens filtrai privalo pašalinti iš vandens?

Pirmas ir, mano manymu, svarbiausias klausimas – vandens sudėtis, jo turinys: ką konkretūs vandens filtrai sugeba pašalinti? Kokio turinio vandenį jie duoda gerti mums ir mūsų vaikams?
Iš čiaupo tekančiame vandenyje yra ne vien virusų ar mikrobų, kietųjų medžiagų, bet ir daug ištirpusių lakiųjų medžiagų. Vandens tiekimo įmonės dalį vandens ima iš giluminių šaltinių, o dalį – iš išvalytų nuotekų. Nuotekų vanduo valomas cheminiu būdu, taip žudomos bakterijos. Tačiau chloras ir kitos dujinį pavidalą turinčios medžiagos ištirpsta vandenyje ir dalis jų lieka vandenyje.
Tad esminis reikalavimas renkantis vandens filtrą, kad būtų pašalintos žmogaus organizmui kenksmingos lakiosios medžiagos. Nes kietąsias daleles sustabdyti gana paprasta ir tai daro dauguma vandens filtrų.
Populiariausi yra membraniniai vandens filtrai. Pagal kainą jie kiekvienai šeimai įkandami, nes membranas lengva ir pigu pagaminti. Bet ką gauname už tą kainą? Jie gerai išvalo tik kietąsias daleles, kurias palyginus gerai išvalo ir pačių vandens tiekimo bendrovių įranga. Bet vandenyje ištirpusių lakiųjų medžiagų membranos nenufiltruoja!!!
Vienintelė anglis suriša lakiąsias medžiagas. Parodoje mačiau, kaip buvo demonstruojami aktyvuotos anglies vandens filtrai ir pateiktas palyginimas: nauja vandens filtro kasetė svėrė 900 gramų, o panaudota – 1200 gramų. Tie 300 gramų – tai koncentratas chloro ir kitų lakiųjų medžiagų, kurias per metus sulaikė ir surišo anglis. Anglies pagrindu pagaminti vandens filtrai kainuoja nemažai, nes pats aktyvuotos anglies vandens filtro pagaminimas yra nepigus.

 Vandens energetika

Kalbant apie vandens turinį dar labai svarbu vandens energetika. Kaip rodoma nuostabiame filme „Vanduo“, šis gyvybės šaltinis yra sudarytas iš tobulos formos molekulių. Man jos atrodo kaip šviežios, švarios, ką tik iškritusios žvilgančios snaigės. Pasaulyje atlikta daug eksperimentų, kad pvz. jeigu stiklainyje esančiam vandeniui kelias dienas kalbėsi blogus žodžius, jį keiksi ir kitaip neigiamai veiksi – tobula vandens molekulė suyra, o juo laistomos gėlės nuvysta. Ir atvirkščiai – jeigu vandenį veiksime pozityviais žodžiais, juo laistomos gėlės klestės. Kaip mokslininkai atkreipia dėmesį į Arabų ar kitas šalis, kurios neturi natūralaus gėlo vandens šaltinių ir naudoja cheminiu būdu išvalytą jūros vandenį arba išvalytą nuotekų vandenį – cheminiu požiūriu šis vanduo „tinkamas gerti“, bet kokia jo energetika? Kadangi žinau, kad „žodis turi galią“, manau, kad mums labai svarbu gerti energetiškai švarų vandenį.

Vandens filtrai turi būti paprasti, funkcionalūs ir patogūs

Patogiausi naudoti vandens filtrai, kurie iškart filtruoja tekantį vandenį, o ne reikia įpylus į talpą laukti per naktį, kol ištekės švarus geriamasis vanduo. Svarbu, kad vandens filtras neužimtų daug vietos, t.y. jam nereikėtų montuoti atskiros spintelės. Namuose patogiausi ilgai veikiantys vandens filtrai, nereikalaujantys specialistų aptarnavimo, kad kiekviena šeima galėtų pati pasikeisti vandens filtro kasetę atėjus laikui. Labai patogu, kai vandens filtrai turi automatinę monitoringo sistemą, kad šeimai nereikėtų žymėtis kalendoriuje, kada praeis metai nuo kasetės naudojimo pradžios arba užsirašinėti duomenis, kiek vandens prasuko vandens filtras ir kada laikas keisti kasetę. Idealu, kad kasetę lengvai galėtų pasikeisti ir pati moteris 🙂
Dar įvertinant, kad sudėtingiems buities darbams atlikti neretai vyrams reikia sulaukti „ypatingo įkvėpimo”, vandens filtrai turėtų būti lengvai, aiškiai ir greitai sumontuojami. Nes greitai atliktas „didžiulis ir reikšmingas“ darbas vyrams teikia ypatingo pasitenkinimo, o moterims – ypatingo džiaugsmo ir pasididžiavimo savo vyrais:)
Renkantis vandens filtrą taip pat svarbu pasidomėti jo gamintoju – ar patikimas, kiek metų rinkoje, kokios turi patirties, kokį siūlo aptarnavimą, kokią garantiją. Galiausiai, svarbu ir pati pirkimo sutartis – kokią atsakomybę prisiima gamintojas. Juk vandens filtrai yra svarbus sprendimas ir nemaža šeimos investicija. Kas bus, jeigu man netiks ar nepatiks, jeigu pardavėjų išgirtas vandens filtras nepateisins lūkesčių? Ar bus galimybė grąžinti arba pakeisti tą vandens filtrą?

Idealus vandens filtras šeimai

Taigi idealus vandens filtras šeimai turėtų būti:

  • aktyvuotos anglies,
  • sulaikantis kietąsiais ir lakiąsias kenksmingas medžiagas,
  • būtinai filtruojantis tekantį vandenį,
  • kad neužimtų daug vietos,
  • nereikėtų specialistų aptarnavimo,
  • įspėtų kada šeimininkei reikės pačiai pakeisti anglies kasetę,
  • lengvai ir greitai sumontuojamas,
  • patikimo gamintojo.

Taigi, nusprendžiau, kad būtent tokį vandens filtrą ir reikia susirasti. Taip taip, tik susirasti, bet dar nepirkti 🙂

Kokį vandnens filtrą išrinkau savo šeimai galėsi sužinoti čia. 🙂

Komentarai

komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *