Kaip puodai mūsų šeimai sutaupo mažiausiai 500 eurų per metus

Išmanieji puodai sutaupo šeimai daug pinigų
Išmanieji puodai sutaupo šeimai daug pinigų

Čia aprašiau vieną triuką, kaip puodai gali sutaupyti  apčiuopiamą pinigų sumą, kurią galėsite išleisti… pavyzdžiui šeimos atostogoms prie jūros. Šis paprastas triukas, leidžia mūsų šeimai per kiekvieną vakarienę sutaupyti mažiausiai po 3 eurus. Taigi per mėnesį sutaupome apie 90 eurų, o per metus…

Svarbiausia, kad visa tai labai paprasta, reikia ryžtis pakeisti tik vieną kasdienybės detalę. 🙂

Prieš kelias dienas manes draugė paklausė, ar atsiradus trims vaikams šeimos išlaidos padidėja trigubai? Kaip mes taupome? Kaip įsigudriname sumažinti išlaidas, kad vaikai netaptų finansine našta?
Atsakymas man pačiai sukėlė pasididžiavimą: mes įjungėme toliaregišką mąstymą. Ta prasme? Tiesiog pradėjau įsisąmoninti nuo vaikystės girdėtą mamos pamokymą, kad geriau nusipirkti vieną, bet gerą daiktą, nes jis tarnaus ilgiau ir išsaugos kokybę.

Mano bičiulis savo paauglį sūnų, kuris nenori mokytis, nusivedė į prekybos centrą ne apsipirkti, o tiesiog pastebėti pensininkus ir pasižiūrėti, kaip jie renkasi prekes. „Eina naaa, kas čia per gyvenimas…“, švilptelėjo paauglys. „Liūdnas vaizdas, ar ne?“, išvertė jo tėvas. Kaip manote, pagal ką pensininkai rinkosi prekes? Teisingai – pagal kainą. Lygino prekių kainas, eidavo iškart prie tų stendų, kur šaukia nuolaidos, apsipirkdami vadovavosi prekybos centro nuolaidų žurnalu, ir tarpusavyje kalbėjosi tik apie kainas, o ne apie tai, ką jie mėgsta, kas skaniau, kur didesnis procentas mėsos, kuris gamintojas siūlo geresnę kokybę.  Po tokio tyrimo tėvas su sūnumi ilgai kalbėjosi apie esamą situaciją, kad žmonės nuolat galvoja apie pinigus, kad mintis „kaip išgyventi“ sukasi daugumos žmonių galvoje atsikėlus ryte, prieš einant miegoti ir dar daug kartų vidury dienos. Bičiulis aiškino sūnui: „domėkis mokslais, kad rastum savo kelią ir susikurtum tokį gyvenimą, kokio nori, o ne gyventum pagal išgales“.

Anglijoje gyvenusi lietuvių draugų šeima, kurios galva labai mėgsta skaičiuoti, pasipasakojo įsigijusi „išmaniųjų puodų“ rinkinį (angl. i-cook). Jie man aiškino: tu pažiūrėk, juk išmanieji puodai kainuoja mažiau negu šaldytuvas, mažiau negu skalbimo mašina,  mažiau negu indaplovė, mažiau negu televizorius. Be pastarųjų daiktų žmonės neįsivaizduoja gyvenimo, o maisto gaminimo įrankių kažkodėl rimtai nevertina. Nors puodus visos šeimos naudoja daug dažniau negu skalbimo mašinas, indaploves ir netgi televizorius.
Hmm… Pirmas įspūdis buvo „Ką? Mokėti už puodus beveik kaip už pusę televizoriaus? Nesąmonė.“ Bet paskui draugų argumentai privertė susimąstyti ir prasidėjo vidinis dialogas: apie ką mes kalbam – ar apie puodus (metalinius daiktus), ar apie mūsų sveikatą, energiją, sveikos mitybos pagrindą sau ir vaikučiams ir žinoma – apie šeimos biudžeto ekonomiją? Ar sugebėsiu į išmaniuosius puodus pažvelgti kaip į investiciją? Ir tada pavyko nustumti į šalį trumparegišką reakciją bei įsijungti toliaregišką mąstymą.
Šitoje vietoje man padėjo patirtis, dirbant su renovacijos projektais, kur teko stebėti Vokietijos gyventojų mąstymą. Vokiečiai turi įprotį pasiskaičiuoti ilgalaikę naudą ir jie renovacijai iškart skirdavo daugiau pinigų, kad užsitikrintų mažiausiai 20 metų efektyvumą. Tuo tarpu pas mus žmonės linkę rinktis mažiausią kainą ir trumpalaikę naudą.

Taigi, ėmiau skaičiuoti trumpojo ir ilgojo laikotarpio naudą išmaniųjų puodų atveju.

Palyginkime paprastą prekybos centre pirktą puodą už 20 Eur ir išmaniųjų puodų rinkinį, kuriame vienas puodas kainavo apie 55 Eur.

Gaminant maistą su išmaniaisiais puodais taupome šeimos biudžeto pinigus nes:

  1. Maistas neišgaruoja. Sutaupome apie 33 eurus per mėnesį.
    Jeigu įdėjai troškintis kilogramą mėsos, tai ir ant stalo patieksi kilogramą mėsos. Taip yra dėl labai sandarių dangčių, todėl niekas nenugaruoja. Kai gaminant paprastuose puoduose prarandame apie 1/3 mėsos svorio, nes ji nugaruoja ir susitraukia.  Pvz, jei 5 asmenų šeima mėsai vidutiniškai išleidžia apie 100 eurų/mėn., tai 33 eurus mes tiesiog išgariname ir jie nusėda ant sienų, lubų, gartraukio sietelio ir stalviršių.
  2. Visai nereikia naudoti riebalų. Sutaupome apie 3 eurus per mėnesį.
    Užtenka įpilti vos 100 mililitrų vandens.
  3. Sutaupo apie 1/3 energijos. Sutaupome apie 4 eurus per mėnesį.
    Gaminant maistą išmaniuosius puodus sustatome vieną ant kito, visada gaminame ant mažiausios liepsnos,  tad sunaudotos energijos efektyvumas akivaizdus.

Taigi, bet kuri šeima, lengvai gali sutaupyti apie 40 eurų per mėnesį!!!
Mano minėtas triukas ir yra – paprastus puodus pakeisti išmaniaisiais puodais 🙂

Jau nekalbant apie sveikatą, sutaupytą laiką, pagerėjusį maisto skonį ir faktą, kad nuo sveiko maisto organizmas pasisotina ilgesniam laikui, vadinasi – jo reikia žymiai mažiau. Taigi, paprastas puodas, kuris prisvyla, netolygiai paskirsto šilumą, lengvai susilamdo, tampa nesandarus, dangtelis su skylute leidžia nugaruoti, per metus mums iš tikrųjų papildomai kainuoja virš 480 eurų!

Tuo tarpu investuoti pinigai į išmaniųjų puodų rinkinį atsiperka maždaug per dešimt mėnesių ir visą likusį gyvenimą mums taupo pinigus kiekvieną dieną.

Pabaigai noriu visiems palinkėti: maisto skanaus ir vakaro ramaus 🙂

Kokius išmaniuosius puodus išrinkau savo šeimai ir kaip juos įsigijau galėsi sužinoti čia.

Komentarai

komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *