„Sako, kad kelias į vyrų širdį eina per skrandį. Bet iš tikrųjų jis eina maždaug trisdešimt centimetrų žemiau“, – pilną salę žiūrovų iš koto vertė vienas lietuvių humoristas. Tai kaip iš tikrųjų – per skrandį ar žemiau, – gali suabejoti jaunos poros? O gal tų kelių yra ne vienas ir juos galima suderinti? Gal egzistuoja tokios vestuvių dovanos, kurios atveria daug kelių į sutuoktinio širdį?
Kai prieš keletą metų tuokėsi draugų pora, svarsčiau – kokios vestuvių dovanos jiems linkiu: a) praktiškos, naudingos kasdien buityje ar b) valiūkiškos, žaismingos, „su mintim“, neturinčios užuominų į žemišką buitį?
Tąkart apsispręsti man padėjo policininkai, kurie sustabdė mane už greičio viršijimą, kai važiavau pirkti vestuvių dovanos. Sumokėjau baudą ir draugams nupirkau praktišką dovaną, kad jie savo pinigus galėtų leisti tiems nekasdieniams, neplanuotiems nuotykiams, kurie jų laukia.
Ta pati draugų pora mėgsta pasakoti istoriją, kaip jų muzikinės grupės narys vestuvėms gavo dovanų keturis indų servizus ir sveikindami jį su gimtadieniu nusprendė pajuokauti ir ant dovanos užrašė „servizas“. Ką? Penktas servizas? – neviltinga reakcija prajuokino visus. Taigi, kai vestuvių dovanos perdėm praktiškos, irgi negerai…
Kokios gi galėtų būti vestuvių dovanos, kad jauniesiems jos būtų ir naudingos, ir malonios, ir sukeltų teigiamų emocijų, ir taptų finansine parama jaunai šeimai? Kitais žodžiais tariant, kad vestuvių dovanos nutiestų kelią į sutuoktinio širdį ir per skrandį (naudinga), ir 30 cm žemiau (malonu)? 🙂
Aš nemažai apie tai galvojau. Ne tiek apie vestuvių dovanas, kiek apie tą santuokinio gyvenimo misiją, tą kelią, kurį šeimos keliauja, kaip joms tenka žongliruoti, kad suderintų elementariausią buitį ir išlikimą (uždirbti pinigų, pamaitinti vaikus, leisti juos į mokslus, užtikrinti būstą ir pan.) su labiau pakylėtais dalykais (turėti laiko asmeniniams ir bendriems pomėgiams, malonus laisvalaikis, kelionės, knygos, akiračio plėtimas, atsipalaidavimas ir t.t.).
Turint tai omenyje, svarbiausia yra vestuviniai palinkėjimai besikuriančiai šeimai. O vestuvių dovanos tiesiog atspindi tuos palinkėjimus, tą vibraciją, kurią norime perduoti jauniesiems, dovanos lai parodo, kokio gyvenimo jiems linkime. Taip filosofuodama atėjau prie geriausio vestuvių dovanos varianto: išmaniųjų puodų rinkinio. Paklausite – kodėl? Nes jie turi tuos abu komponentus, kurie gelbėja kiekvieną šeimą: ir malonu, ir naudinga.
Naudinga, nes: išmanieji puodai jums sutaupo daugybę laiko ir pinigų, o juose pagamintas maistas yra skanesnis ir sveikesnis.
Malonu, nes išmanieji puodai jums sutaupo daugybę laiko, kurį jūs galite skirti jums svarbiems dalykams – paskaityti knygą, pažiūrėti televizorių, pasimylėti, pasimėgauti vonia, panaršyti internete, pasikalbėti su vaikais. Be to, malonu valgyti skanų maistą, mėgautis skaniu maistu, sulaukti komplimentų dėl skanios vakarienės… Kas dar jums malonu?
Ypač svarbu po vestuvių puoselėti malonumo elementą, nes gimus vaikams, maloniems dalykams lieka vis mažiau laiko. O kai nelieka vietos maloniems užsiėmimams, šeimos padangė aptemsta. Psichologai tvirtina, kad namų atmosferą ir bendrą nuotaiką namuose pagrinde kuria moteris. Jeigu vyras nori būti laimingas, tereikia pirmiausia pasirūpinti, kad žmona būtų laiminga. Superinis anglų posakis „Happy wife = happy life“ (Laiminga žmona = laimingas gyvenimas)! Taigi, kai moteris nebebūna suirzusi dėl to, kad vyras ir vaikai namie pramogauja, o aš viena sukuosi virtuvėje, bendra nuotaika namuose tampa džiaugsmingesnė, žaismingesnė, saugesnė ir ramesnė. Visi geriau jaučiasi, turi daugiau laiko savo pomėgiams, labiau atsiskleidžia, labiau pailsi.
Tikrai, Happy wife = happy life. (Laiminga žmona = laimingas gyvenimas) 🙂
Kokius išmaniuosius puodus dabar aš dovanočiau draugams vestuvių proga galėsi sužinoti čia.