Kaip sutaupyti?

Reikia skaičiuoti ne išlaidas, o pajamas

Kaip sutaupyti?
Kaip sutaupyti?

Internetas pilnas patarimų, kaip sutaupyti. Kaip geriau tvarkyti savo ir šeimos išlaidas, kaip vesti išlaidų dienoraštį, bankai siūlo „Išlaidų skaičiavimo“ programėles, kiti finansų patarėjai – „Namų buhalterį“ ir kitokias priemones registruoti išlaidoms. Bet KĄ iš tikrųjų tai duoda žmonėms? Ar tai priartina jus prie to, ko dauguma trokšta – turėti daugiau pinigų, daugiau finansinės laisvės, konkrečiau – turėti daugiau pinigų oriai patenkinti kasdienius poreikius, turėti pinigų kelionėms, pramogoms, įgyvendinti svajonėms, suteikti geresnį gyvenimą savo vaikams ?

Drįstu teigti, kad išlaidų skaičiavimas ir registravimas nepriartina žmogaus prie jo finansinių svajonių. Tai tik suteikia žinojimą, kur išleidžiame daugiausiai pinigų. Bet koks skirtumas? Normali situacija turėtų būti tokia, kad pinigus leidžiame ten, kur mums malonu. Pasikalbėkite su savo pažįstamais žmonėmis, kurie piniginėje kaupia čekius, o vakarais susirašo dienos išlaidas į Excel‘io lentelę. Garantuoju, praktiškai visi pasakys, kad ši sukaupta informacija apie išlaidas verčia juos susinervinti.

Kokia prasmė daryti tai, kas verčia jus susinervinti?

Kas tikite, kas ne – bet visatoje egzistuoja traukos dėsnis. Ir jis teigia: į ką sutelkiame savo dėmesį, to daugėja. Išeina taip: jeigu dėmesį sutelkiame į išlaidas, tai išlaidos ir auga. TODĖl verta apversti tokią elgseną ir savo dėmesį nukreipti į PAJAMAS.

Pagrindinis patarimas:

  • planuoti ne išlaidas, o pajamas
  • pajamų gavimo momentu jas protingai paskirstyti pagal sistemą.

Būtent pagal sistemą, kad gavus pajamas negaliotų jokios žmogiškos emocijos, o pajamas paskirstytų jūsų sukurta sistema. Jeigu šiuo metu jūs  vos suduriate galą su galu, t.y. mėnesio gale jums napavyksta sutaupyti, rekomenduoju savo pajamas paskirstyti pagal tokią sistemą:

Investavimui 10 proc. Ne lošimui, o investavimui
Kelionėms ir pramogoms 15 proc Kelionės, sporto klubai, restoranai, pomėgiai, laisvalaikis
Tobulėjimas 3-4 proc. Ne žinių sužinojimui, o žinių suvokimui ir pritaikymui savo gyvenime
Buitis (įvairūs buities prietaisai ir automobilis) 1-3 proc. Žmonės labai mėgsta išleisti pinigus daiktams ir skundžiasi, kad neturi pinigų
Sveikata 5-10 proc. Jeigu jūsų amžius toks, kad jau nuolat tenka rūpintis sveikata…
Aukojimas 3-4 proc. Kai dalį pinigų skiriame labdarai, mes patys jaučiamės turtingi
Visus likusius pinigus tiesiog leidžiame kasdieniam gyvenimui 54-63 proc. Mokame už maistą, komunalines paslaugas ir t.t.

Svarbu, kad sistema automatiškai paskirstytų jūsų gautas pajamas į šias kategorijas.

O ką jeigu nepakanka pajamų, kad pragyventume iš 54-63 procentų? Atsakymas – reikia uždirbti daugiau. Reikia nusiteikti ieškoti būdų, kaip pasididinti pajamas. Į ką sutelkiame dėmesį, tas daugėja. Kai mąstymą „kaip viskas brangu“ pakeičiame į „kaip galiu pasididinti pajamas?“  – mūsų smegenys pradeda veikti ta kryptimi ir pritraukiame daugiau galimybių užsidirbti. Patikrintas dalykas.

Komentarai

komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *