Pirštų žaidimai vaikams

Kaip pirštų žaidimai vaikams suteikia meilės, pasitikėjimo savimi ir visapusiškai lavina vaiką

“Vaiko protas yra jo pirštų galiukuose” B. Sukhomlinsky

Pirštų žaidimai vaikams
Pirštų žaidimai vaikams duoda svarbiausio – tėvų dėmesio

Kokie žaidimai vaikams padeda, kai porą valandų važiuojame automobiliu į kaimą ir kelionė prailgsta? Arba ilgai laukiame su vaiku eilėje pas gydytoją ir nenorime to laiko leisti įbedę akis į telefoną? Arba kaip kūrybiškai reaguoti, kai vaikai nenori rytais keltis, o vakarais užmigti? Arba tiesiog vaikai glaustosi ir nebyliai prašo asmeninio dėmesio? Ar jums taip būna? Kokie žaidimai vaikams padeda čia ir dabar duoti tos meilės ir dėmesio vaikams, kuomet turime daugybę įsipareigojimų ir mažai laisvo laiko?

Pagal skirtingų apklausų duomenys, tėvai Lietuvoje skiria nuo 7 iki 10 minučių kokybiško dėmesio savo vaikui. Kai nuolat lekiame, skubame, privalome kažką daryti, lengviausias ir populiariausias sprendimas patenkinti vaiką – duoti jam savo mobilųjį telefoną, bet pažaidęs juo vaikas vis tiek tikėsis mamos ir tėčio dėmesio. Kokie žaidimai vaikams leidžia duoti meilės ir pozityvaus dėmesio vaikui per ribotą laiką, kartu dar ir užsiimant prasminga veikla?

Ieškodama atsakymo į šį klausimą, atsekiau savo vaikystę. Iki šiol prisimenu “virė virė košę”, kaip mama liesdavo mano delniukus, ypač žadindama rytais, arba pirštukai braukdavo per lūpas „brum brum“ kai važiuodavome traukiniu uogauti, kai laukdavome autobuso stotelėje. Ši kūno kalba man įsirašė į atmintį kaip mamos meilės kalba. Pajutau, kaip noriu šią magiją perduoti savo vaikams. Nes šie žaidimai vaikamspirštukų žaidimai – tarp žaidžiančiųjų sukuria paslaptingą, žaismingą nuotaiką, jaukumą, meilės ir artumo jausmą, atneša daug juoko ir gerų emocijų. Ir puikiai tinka šiuolaikiniam sparčiam gyvenimo tempui.

Pirštų žaidimai labai lavina vaiką
Pirštų žaidimai labai lavina vaiką

Pirštų žaidimai vaikams tai trumpi eilėraštukai, dainelės arba istorijos, kuriuos sakydami kartu su vaiku įjungiame pirštukų judesius, pritaikome linksmą melodiją ar tiesiog „repuojame“. Svarbiausia, pirštų žaidimų metu vaikas turi jausti teigiamas emocijas.  Pirštų žaidimai ne tik suteikia vaikučiui pramogą ir daug teigiamų emocijų, bet ir lavina smulkiąją motoriką – smulkiųjų raumenų, esančių rankoje ir pirštuose, judesių koordinaciją, didina galvos smegenų žievės darbingumą. Pirštukų miklumas yra tiesiogiai susijęs su sklandžia vaiko kalba.
Specialistai įrodė, jog nuolat mankštinantys rankeles vaikai geriau koordinuoja pirštų judesius, greičiau išmoksta taisyklingai laikyti pieštuką, tušinuką. Tai padeda jiems sėkmingiau startuoti pirmoje klasėje, nes geriau išvystyti rašymui skirti raumenys ir įgūdžiai.

Eiliuotos pirštų istorijos lavina atmintį, skatina kalbos ritmo pojūtį, plečia žodyną, o trumpos scenelės – verčia suklusti ir įsijausti į veiksmą. Visa tai nejučiomis plečia žodyną, gerina tartį. Tai svarbu, nes nuo gerai išlavėjusios gimtosios kalbos priklauso vaiko intelekto, socialinė ir emocinė raida, pasirengimas ir sėkmė mokykloje.

Pirštų istorijos, kurias kasdien suaugusieji pasakoja savo vaikams, daro didžiulę įtaką jų vaikų kalbos raidai, ugdo komunikavimo kompetenciją. Vaikai taisyklingiau kalba ir artikuliuoja garsus, gražiau pasakoja, geriau supranta pagrindinę pokalbio mintį.

Tačiau svarbiausia – pirštų žaidimai sukuria teigiamas emocijas, žaismingą meilės nuotaiką ir betarpišką bendravimą su vaiku.
Kai jūsų vaikas jausis laimingas šalia jūsų, jis tikės, kad jam puikiai sekasi ir kitose srityse.

Pirštų žaidimus žiūrėkite šiame video. Žiūrėkite kartu su vaiku arba vieni. Po kelių peržiūrų žodžiai ir judesiai lengvai įsimins ir galėsite žaisti juos su vaikais visur.  Gyvenkite lengvai 🙂

Komentarai

komentarai

2 komentarai

  1. Sveiki, labai aciu uz si video! Labai smagus zaidimeliai😊 Gal turetumete daineliu su judesiais 1-2 metu vaikams? Labai mazai randu sio amziaus grupei. Buciau labai dekinga😊

    1. Kaip faina kad žmonės domisi 🙂
      Renata, tokių video neturiu.
      Šilkaus pupa su Kristina Savickyte orientuojasi būtent į 1-2 metų vaikus.
      Rekomenduoju.
      Sėkmės 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *