Pripučiami batutai – kaip išsirinkti jums tinkamą

Ar jums būna, kad kažko ieškodamas kelias dienas pranaršai internete, o taip ir nerandi, tiksliau – negali išsirinkti, ko ieškojai. Internete galima rasti daugybę pripučiamų batutų modelių. Kaip išsirinkti būtent mano šventės poreikiams tinkamą batutą?

Batutų lengvai išsirinksite, jei atsakysite į šiuos tris klausimus:
1. Koks dalyvausiančių vaikų amžius, skaičius ir lytis?
2. Kokioje vietoje ir aplinkoje vyks jūsų šventė?
3. Kokį biudžetą esate numatę šventės akcentui – pramogai?

Vaikų amžius. Pirmiausiai batutus vertinkite pagal vaikų amžių. Jeigu gimtadienį švenčia dviejų metų vaikutis ir jo svečiai – panašaus amžiaus, rinkitės batutus su žemomis čiuožyklomis ir lengvu užlipimu.

Jeigu pagrindiniai pramogautojai bus priešmokyklinio ar mokyklinio amžiaus vaikai – juos “veža” aukštos, dvigubos čiuožyklos, nes ten daugiau iššūkių – gali užlipti keliais būdais, gali dūkti lygiagrečiai su draugu, gali palenktyniauti, gali čiuožti susikibus už rankų, gali sukurti savų žaidimų scenarijų įtraukdamas kopimo sieneles, tunelį, šokinėjimo zoną, dvi čiuožyklas. Vaikams tokia pripučiama pilis sunkiai nusibosta. Ir mažiems, ir dideliems pripučiamoje pilyje patinka spalvoti, lengvi kamuoliukai. Juos galima naudoti kaip kozirį, pramogos atnaujinimą, kai po kelių valandų dūkimo ir pailsimo vaikams užeina antras kvėpavimas.

Trijų čiuožyklų batutai paprastai būna su vandens baseinėliais ir skirti “šlapiam gimtadieniui”, tad tokiu atveju būtinas visų dalyvaujančių šeimų sutikimas, kad vaikai kelias valandas bus šlapi. Šlapios čiuožyklos yra pavojingesnės, todėl pripučiamų batutų su vandens baseinėliais nerekomenduočiau.

Vaikų skaičius. Kai jau auginome tris vaikus ir mūsų draugai susilaukė vis daugiau vaikučių, gimtadienio svečių skaičių ėmėme skaičiuoti dešimtimis. Jeigu jūsų šventėje dalyvaus 3-4 vaikučiai, jie puikiai sutilps kiekviename, net ir mažiausiame batute. Tačiau dažniausiai dalyvauja daugiau vaikų. Tuomet geriau rinktis didesnę pripučiamą pilį su dviem čiuožyklom. Didesnis vaikų kiekis laisvai pasiskirstys po skirtingas batuto erdves, pavyzdžiui, trys šokinės, trys žais tunelyje, du laipios, du čiuoš, du mėtys kamuoliukus.

Vaikų lytis. Jeigu šventėje dominuoja mergaitės – jas gali sujaudinti princesių ar undinėlių piešiniais papuoštos pilys. Jei dominuoja berniukai – jų fantaziją gali paskatinti mašinų ar traukinių formos pripučiami batutai. Jų kainos yra didesnės vien dėl teminio dizaino.

Vis tik dažniausiai šventėse ir susiėjimuose dalyvauja ir berniukai, ir mergaitės, ir tokiu atveju svarbiausia yra ne nupiešta šuniuko galva, o multifunkciškumas, kad vienas pripučiamas batutas talpintų kuo daugiau vaikų ir suteiktų kuo daugiau pramogų.

Vieta ir aplinka. Išsimatuokite savo turimą pievelės/aikštelės/kiemo/kambario ilgį, plotį ir aukštį. Prie kiekvieno batuto būna parašyti šie išmatavimai, tad lengvai įvertinsite – ar jūsų akį patraukęs modelis tilps jūsų numatytoje vietoje. Svarbu, kad paviršius, ant kurio statysite pripučiamą batutą, būtų lygus, tvirtas, be aštrių objektų (konkrėžių, šakaliukų, spyglių akmenukų ir pan.). Svarbu, kad ir šonuose prie batuto nesiliestų dygliuoti krūmai ar spygliuočiai medžiai, nesiremtų medžių šakos. Jeigu pripučiamą batutą statysite patalpos viduje, svarbu aukštos lubos, kad vaikai neatsitrenktų šokinėdami ar lipdami į viršų. Privalumu tampa ir platesnė erdvė aplink batutą, nes vaikams smagu bėgioti aplinkui, slėptis vienas nuo kito. Todėl prie nurodytų batuto išmatavimų dėl didesnio komforto pridėkite mažiausiai po metrą.

Jeigu gimtadienį ar pikniką organizuojate toliau nuo namų, batutus galima išsinuomoti kartu su elektros generatoriumi ir laisvai pasistatyti bet kurioje mėgiamoje pievelėje.

Biudžetas. Organizuodami šventę būname numatę biudžetą, kurį galime ir norime skirti šventinei dienai sukurti. Žinoma, nemažą dalį biudžeto skiriame vaišėms. Tačiau vaišėmis dažniausiai mėgaujasi suaugusieji, o vaikams, kad užskaitytų gimtadienį ar kitą šventę kaip pavykusią, būtinas judesys, išgyvenimai, įspūdžiai, į kūną įsirašanti patirtis.

Ieškodami tokių švenčių variantų, išbandėme samdomus personašus (vienos valandos gimtadienio programa su dviem personažais kainavo 90 eurų), išbandėme jaunųjų snaiperių gimtadienį su lazeriais – 65 eurai/val. ir panašias pramogas. Valandinė programa pasirodydavo per trumpa, jai pasibaigus vaikai pradėdavo nuobodžiauti ir prašyti tėvų žaisti kartu su jais.

Taip atradome, kad būtent batutų nuoma neapriboja šventinės programos valandiniais įkainiais – batutą išsinuomoji visai parai (žinoma, gali ir vienam vakarui ar kelioms dienoms) ir mėgaujiesi juo visą šventės laiką.

Paskaičiavome, kad jeigu išsinuomoti dviejų čiuožyklų batutą kainuoja 55 eurus parai, o jį naudoji visą aktyvųjį paros laiką – visą vakarą ir dar pasistatai ryte, kai po gimtadienio šventės nori ramiai išgerti rytinės kavos, tai vidutiniškai batutų nuoma kainuoja 5 eurus/val.

Mažesniesiems, maždaug 1-4 metų vaikams tinkamiausių batutų nuoma kainuoja 32 eurai parai, tad apie 3 eurus per jų naudojimo valandą.

Esant tokioms palankioms kainoms, batutų nuoma kartu su šventiniais užkandžiais leidžia surengti puikią gimtadienio šventę, dideliam skaičiui žmonių (daugiau kaip 20) vos už 100-120 eurų.

Jeigu kils klausimų, drąsiai paskambinkite tel. 8 682 55507 ir pasidalnsime savo šeimos patirtimi apie išbandytus įvairiausius batutus-čiuožyklas ir padėsime jums išsirinkti.

Komentarai

komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *